Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2015/16 > Jivoví B - Vlachovice 0:2 (0:2)

Vlachovice dvakrát skórovaly

Souboj týmů, kteří na jaře ještě nevyhrály a navíc se jim momentálně nedaří, nabídlo nedělní dopoledne v Jívoví. Hosté dorazili pouze v deseti a zdálo se, že domácí budou mít cestu ke třem bodům usnadněnou. Vlachovské hráče ale tato situace naopak přinutila k zodpovědnému výkonu v defenzivě a ze zabezpečené obrany podnikaly nebezpečné brejky. Hned po deseti minutách po kolmici Miroslava Petra vyhrál Václav Kucharčík souboj o míč se Štrynclem a dloubnul míč do brány. Domácí nadále hledali cestu do brankoviště hostů, hrozili i ze standardních situací, ale v prvním poločase se do dvou šancí dostal pouze Miloš Šoukal. Hlavně ta druhá volala po gólu, ale Tomáš Hiesböck efektně zasáhl. Po půlhodině hry dorazil poslední vlachovský hráč a prakticky vzápětí po důkladném presinku dostal se ke střele Miroslav Petr a technicky obstřelil domácího strážce svatyně. Do poločasu se hosté dostávali do náznaků šancí, ty ale plynuly z chyb v jívovské defenzivě a důsledky pro ni nebyly nijak zásadní.

Ve druhém poločase branka nepadla

Druhá půle začala mírným náporem hráčů Jívoví. Vlachovští jim výrazně dopomohli hrou dlouhých nákopů a tím se nedostávali do hry. V okamžiku, kdy se vrátili k hře z první půle, hra se vyrovnala. A nakonec to byli hosté, kdo si tvořil šance. Nejprve Václav Kucharčík podskočil střílený centr, poté se několikrát efektním zákrokem vytáhl domácí brankář, aby nakonec neskutečnou tutovku zazdil Josef Petr. Ten tváří v tvář před gólmanem netrefil z pěti metrů zařízení. Domácí byli i nadále spíše neškodní. Jedinou střelu zneškodnil Hiesböck a zápas se tak dohrával v relativním klidu. Velkou zásluhu na tom měl i rozhodčí Nebola. V zápase tedy zvítězily Vlachovice a připsaly si tak první výhru na jaře.