Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2013/14 > Štěpánov B - Vlachovice 2:1 (1:0)

Štěpánov B - Vlachovice 2:1 (1:0)

5.4.2014

Pod přísným dohledem dua Marešů jsme začali jarní sezónu. Soupeřem nám byla rezerva Štěpánova, tedy soupeř, který nás doma na podzim převálcoval 1:5. K zápasu jsme nejeli zrovna optimisticky naladěni, tím spíš, že se naše zimní příprava rovnala nule. Přípravné utkání s Pohledcem bylo jediným společným počinem během celé zimní pauzy.

Favorizované domácí se nám povedlo zaskočit. Vysoký presink slavil úspěch a technicky velmi dobře vybavený soupeř se během prvních deseti minut nedostal ke kloudné akci. To se nedá řici o panu rozhodčím, který si rozhodl zjednávat respekt a žlutými kartičkami rozhodně nešetřil. Asi po čtvrthodině hry se Štěpánov začal prokousávat naší obranou a začal hrozit. K našemu štěstí se mu nedařilo zakončit žádnou z náznaků šancí. Naši hráči zdaleka tak nebezpeční nebyli, jedinou větší šanci měl Honza Rous, ale po dravém průniku do vápna netrefil branku. Domácí hráči hráli dobře kombinačně a šance přibývaly. Prosadit se jim po hříchu podařilo za vydatné pomoci arbitrů. Po vymyšlené standartce se údajně z ofsajdu Štěpánov prosadil a my po půlhodině prohrávali. Nutno dodat, že zaslouženě. Do poločasu jsme byli opravdu rádi, že jsme udrželi jednobrankový rozdíl. Kdyby to bylo 3:0, nikdo by se nedivil.

Druhá půle začala nešťastně. Po krásné průniku zakončoval střídající útočník soupeře do prázdné brány a bylo to o dva góly. Vypadalo to s námi špatně. Naši hráči bojovali, snažili se, ale síly ubývaly a Štěpánov byl schopen střídat čerstvé, rychlé hráče, nastupující i za A-tým. Paradoxně po vstřelené brance ale domácí polevili a jejich laxnější přístup nám pomohl dostat se do hry. Tím spíš, když se po přečíslení prosadil Roman Břečka a zápas tak dostal novou zápletku. Chybělo dvacet minut a stát se mohlo cokoliv. Štěpánov si ale zápas hlídal a byli to právě domácí hráči, kdo mohl rozhodnout. Nestalo se a ani my se k žádné výraznější šanci nedostali.

Prohráli jsme 2:1 s týmem, který na nás vyrukoval se 4 hráči A-týmu a herně byl lepší. Dokázali jsme ale bojovností a nasazením držet šance na bodový zisk po celý zápas a za to patří všem hráčům dík.

TEĎ MUSÍME PŘÍŠTÍ NEDĚLI PORAZIT BOHDALOV B.