image
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2012/13 > Pohledec - Vlachovice 1:1 (0:0)

Pohledec - Vlachovice 1:1 (0:0)

Datum konání:
16.9.2012

Asi největší derby pro většinu hráčů našeho týmu je proti Pohledci. Důvod je zřejmý. Za tento tým nastupovali ve svých dřívějsích působeních. Bohužel se nám opět nepodařilo zcela vyladit tým a dost hráčů základu chybělo. Ne však odhodlání Pohledec porazit.

První zápasový zádrhel přišel ještě před utkáním, kdy nedorazil rozhodčí. Zápas odřídil sudí z lidu, pan Humlíček, a vedl si velmi dobře. Ke klidnému zápasu ale přispěli i hráči, kteří i přes vypjatost okamžiku nehráli zákeřně a i díky tomu se v první půli hrál poměrně dobrý fotbal. Pohledec byl lepší. Velmi mladý tým dravě pronikal naší defenzivou a poměrně často hrozil. Naši hráči se naproti tomu snažili kombinovat a občas jen poslední nahrávka pokazila rodící se šanci na skórování. Během první půle se jednalo pouze o náznaky šancí, ale tutovky přišly až v závěru. Pohledečtí dvakrát selhali před prázdnou brankou, naši tutovku spálil Josef Petr, když pohledecký brankář ustál jeho pokus o chytré zakončení.

Druhá půle byla z naší strany hrozná. Během deseti minut odešli dva tvůrci hry kvůli zranění a domácí nás tvrdě tlačili. Hlavně svoji zbrklostí a střeleckou impotencí neproměnili během prvních dvaceti minut asi pět gólových šancí. A byli za to potrestáni. Asi dvace minut před koncem využil nabídnutý volný prostor Honza Fiala a prostřelil pohledeckého brankáře. Soupeř byl opařený. Sice tlačil dál, ale čím dál víc se jednalo o křeč. Po vápno se jim dařilo, pak už méně. Když už se zdálo, že utrpíme výhru, využil nedorozumění v obraně pohledecký útočník a vyrovnal na konečných 1:1.

Abslutorium zaslouží Honza Šandera za výborný výkon, ve kterém ho výrazně limitovalo zraněné tříslo.