Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2011/12 > Herálec B - Vlachovice 6:2

Herálec B - Vlachovice 6:2

8.4.2012

Když mužstvo chce hrát o postup, dělá pro to vše možné. Když toto mužstvo je rezervou, může si pomoci hráči z A týmu. Když tento A tým hraje I.A třídu, je jasné, že rozdíl pěti soutěží bude asi patrný. A tento rozdíl se dnes jmenoval J. Ptazsek, hráč Herálce.

Tento povolený tah bohužel také výrazně devalvuje výkon našeho týmu, protože už od začátku bylo jasné, kdo dnešní zápas rozhodne. Nutno podotknout, že naši hráči zoufale chybovali a na body by bylo těžké dosáhnout i za normálních okolností. A poslední výmluva - chyběli nám minimálně čtyři hráči stabilně hrající v základu. V neposlední řadě našemu výprasku pomohl i rozhodčí, jehož úzkostlivě pískané standartky připravovaly výborné palebné pozice, ze kterých domácí výrazně hrozili a navíc i stříleli branky.

První z nich vstřelili herálečtí už asi po dvouch minutách, kdy výše zmiňovaný střelec překvapil brankáře z přímého kopu. Chyba brankáře přinesla i vyrovnání. Honza Nečas dorazil jeho nepřesné vyběhnutí a bylo 1:1. Asi po dvaceti minutách zvyšoval po další hrubce v obraně soupeřův útočník a my zase prohrávali. Je pravdou, že domácí nás výrazně přehrávali, naši oslabenou sestava mnohokrát odolávala s vypětím sil a po půlhodině inkasovala smolně po teči obrany. Tlak pokračoval, soupeř nám téměř nic nedovolil, rozhodčí neustále pískal přímáky v okolí vápna. A asi pět minut před půlí padl po dalším z nich čtvrtý gól. My ale dokázali odpovědět a těsně před poločasem snížil Radek Smejkal.

Začátek druhé půle se nám vydařil. Tlačili jsme se na půlku Herálce a přicházely i náznaky šancí. Zlomová situace přišla asi po hodině hry. Tomáš Beneš mohl z jasné šance snížit na rozdíl jednoho gólu. Nedal a domácí z protiútoku udeřili. Stav 5:2 jsme už nebyli schopni korigovat, naopak soupeř mohl přidat další branky. Zvýšit se mu povedlo pouze jednou a konečný výsledek 6:2 vydržel až do konce.

Sice jsme prohráli a měli i šance na více branek. Ale Herálec jich mohl dát minimálně o pět více. Smůla je fakt, že při absenci našich nejlepších hráčů nás potkal i značně posílený soupeř.