Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2010/11 > Vlachovice - Polnička 5:2 (2:1)

Vlachovice - Polnička 5:2 (2:1)

26.9.2010

Jeden z nováčků soutěže zatím soutěží moc úspěšně nekráčí. Zatím s nulou na bodovém kontě, minimum vstřelených branek a poměrně hodně inkasovaných. A dnešní zápas dokázal, proč je Polnička tam, kde je.

Hned od začátku bylo vidět, že body by nám rozhodně neměly utéct. Hosté nedokázali vůbec držet míč, nahrávky kazili a vůbec nebyli nebezpeční. My se naopak přestěhovali před jejich branku a tvořili si šance. Asi po deseti minutách stečovala hostující obrana střelu Miroslava Petra do protipohybu brankáře a my naprosto zaslouženě vedli. Asi po čtvrthodině začal nepochopitelný útlum. Hráli jsme tragicky a neškodná Polnička se díky našim chybám dostávala do hry. První gólovou extázi jsme jim také sami přímo darovali. Hrubice naší defenzivy zařídila srovnání. Výbuch nadšení soupeřových fanoušků i hráčů nebral konce. Jejich nadšení alespoň lehce vyrovnávalo velký výkonostní rozdíl mezi oběma týmy. Když už to vypadalo na smírný poločas, přišel jeden z nejkrásnějších gólů za pět let, co hrajem soutěž. Zbyněk Sláma si kousek za půlí narazil míč a neskutečnou pumelicí zakroutil svůj projektil do brány.

To Polničku položilo. V druhé půli se během deseti minut dvakrát prosadili naši hráči a bylo hotovo. Polnička byla neškodná. Jen naše lajdáckost nám nedovolila navyšovat skóre. Hosté si rozhodně měly odvážet vyšší příděl. Ale nebyli bychom to my, abysme zápas lehce nezdramatizovali. Dlouhý míč do vápna, zkrat brankáře a 4:2. Na to, že soupeř si nevytvořil prakticky žádnou šanci, dokázal dát dvě branky. Lépe - dali jsme si je sami. Ale na obrat to opravdu nebylo. V poslední minutě krásně z přímého kopu zkompletoval hatrick Miroslav Petr a stanovil výsledek na 5:2.

Už dlouho jsem neviděl tým tak smířený s prohrou už před začátkem zápasu. Polnička byla poražena už před cedulí Vlachovice. Škoda inkasovaných branek.