image
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2010/11 > Vlachovice - Herálec B 4:4 (3:0)

Vlachovice - Herálec B 4:4 (3:0)

Datum konání:
19.9.2010

Utkání s Herálcem vždy provází špatné počasí. Dnes bylo, až na tu zimu, poměrně přívětivé. Hosté nás napínali se svým příjezdem a chvíli to vypadalo, že ani nedorazí. Vše se stihlo a zápas mohl začít.

Asi se neustále opakuji, ale na našem hřišti se moc pěkný fotbal hrát nedá. Málo prostoru, zahuštěné hřiště, nakopávané míče, to není nic, co by dělalo fotbal krásným.Tento zápas se vyvíjel podobně. Oba týmy spíše bojovaly než hrály a dlouho se nic nedělo. Občas jsme zahrozili my, občas Herálec. Hlavně jejich střely z delší vzdálenosti mnohokrát zazlobily našeho brankáře. Naše první příležitost byla hned gólová. Miroslav Petr se vzorově uvolnil, ale svůj průnik zakončil na tyč. Asi po půlhoditě se k nám konečně štěstí otočilo čelem. Během patnácti minut jsme dokázali využít větších či menších nepozorností herálecké defenzívy a vedli jsme 3:0. Jaká to příjemná změna.

Po pauze jsme se soustředili hlavně na to, abychom brzy neinkasovali. Opět marně. Uběhlo asi pět minut a soupeř krásnou střelou snížil. Nás ani tento fakt nerozhodil a zanedlouho se podruhé v zápase prosadil Honza Janeba a bylo 4:1. Hostující hráč navíc obdržel červenou kartu. Situace nám nemohla více nahrávat k první letošní výhře. Všechno se ale pokazilo. První chybou se ukázal být zásah do obranných řad. Tou důležitější bylo ale dění na hřišti. Naši hráči už měli v hlavách tři body a úplně vyklidili pole. To Herálec příkladně bojoval a to začalo nést ovoce. Druhý inkasovaný gól byl z kategorie soupeři darovaných. Herálec neuvěřitelně posadil do sedla a asi dvacet minut před koncem jsme vyhrávali už pouze o gól. Za výkon v druhém poločase se musíme stydět. Kromě gólu už žádné šance. Michal Janošec ještě trefil tyč, ale výrazně lepší byli hosté v deseti lidech. Výhru jsme ztratili asi pět minut před koncem a naštěstí zápas nebyl delší, protože bychom asi jinak prohráli.

Zápas skončil remízou 4:4. Vzhledem k průběhu neuvěřitelná ztráta, s ohledem na výkon v druhém poločase můžeme být za bod rádi.