Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2009/10 > Herálec B - Vlachovice - 5:0 (1:0)

Herálec B - Vlachovice - 5:0 (1:0)

9.5.2010

Střelci našich branek:

Karel Brusenbauch - David Růžička, Karel Petr, Jan Petr, Radek Smejkal - Jan Janeba, Miroslav Petr , Jiří Ročárek, Josef Gabriel - Zdeněk Petr (20. Radek Šustáček), Jiří Pustina (46. Jindřich Mach)

Je to každý rok stejné a už mi dochází trpělivost. I přes velkou snahu posílit tým novými hráči, se na zápasy ven zoufale nescházíme. Navíc nás ke vší smůle kosí dlouhodobá zranění klíčových hráčů. Přestali jsme být konkurenceschopní a to je fakt asi úplně nejsmutnější.

Nechci, aby to vyznělo jako výmluva, ale dnes je pět golů v naší síti opravdu velmi krutý příděl. Na krásném, velkém hřišti v Herálci jsme hráli velmi dobře. Ale ta produktivita.

Utkání začalo divoce. Oba týmy měly během pěti minut jednu tutovou šanci. Pak přišla chvíle klidu a po čtvrthodině jsme přebrali iniciativu my. Byli jsme o něco lepší a měli i šance. Mladý pan rozhodčí nám v těchto chvílích upřel první jasnou penaltu. Bohužel ale přišel trest. V době, kdy Herálec byl nejméně nebezpečný, vstřelil tečovanou střelou první branku. Do konce první půle se už nic něudálo, my ale měli vést minimálně o dva góly.

Začátek druhé půle byl ale z naší strany hororový. Po sérii tragických chyb jsem během patnácti minut třikrát inkasovali. Třetí branka po vymyšleném faulu. Rozjetý soupeř nás potom začal přehrávat. A i tak jsme měli šance. A ne malé. Herálec ale přidal pátou trefu a konečný výsledek byl na světě. Na konci nám na jednu stranu rozhozený sudí upřel druhou penaltu, ale ta by jen kosmeticky upravila výsledek.

Prohráli jsme hodně krutě 5:0, ale faktorů prohry je několik. Za prvé již zmiňovaný úzký kádr. Tolik absencí by zamávalo i s jiným týmem. V tomto zápase nás také provázela nehorázná smůla. Minimálně dvě branky byly z kategorie hodně šťastných. Pak pan rozhodčí. Dvě penalty a jedna vymyšlená standartka je v takto vyrovnaném zápase docela důležitý faktor. No a nakonec naše hrubky. Dvě branky padly po zkratech našich hráčů. A abych nezapomněl a neplísnil jenom obrannou činnost. Čtyřikrát v zápase jdeme sami na bránu. A na našem kontě je nula. I na produktivitě nám to vázne.