Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2007/08 > Vlachovice - Věchnov 4:3 (2:2)

Vlachovice - Věchnov 4:3 (2:2)

4.5.2008

Střelci našich branek:
18. min - Miroslav Petr 0:1
40. min - Miroslav Petr 2:2
75. min - Miroslav Petr 3:3

Jan Petr - Karel Petr, Petr Svoboda (45. Radek Smejkal), Ladislav Sláma (65. Radek Šustáček), Jan Šandera - Michal Janošec, Miroslav Petr, Martin Hušek, Jiří Ročárek - Josef Gabriel, David Růžička

Už je to docela ohraná písnička. Proti nám relativně silný soupeř, my celý zápas odehrajeme docela slušně a nakonec smůlovatá porážka. Potřetí za sebou ztrácíme body, tentokrát nejvíce zbytečně.
Věchnov doma je tuto sezónu stoprocentní, zatím neztratil ani bod. My ale máme docela štěstí ve vzájemných zápasech a chtěli jsme tuto sérii zlomit. Utkání ale začalo tlakem domácích. Byli jsme zatlačeni před naši bránu a bránili se věchnovským útokům. A několikrát jsme měli štěstí, míče létali těsně kolem našich tyčí. Pak ale přišla jedna rychlá akce a Miroslav Petr zkušeně otevřel skóre. Domácí byli otřeseni a přicházely další šance. Ke hříchu nám nebyly uznány dva góly, první pro údajnou ruku Jirky Ročárka (nebyla) a druhý i přesto, že míč už byl za brankovou čárou. Pak Věchnov zabral a podařilo se mu obrátit skóre. Oba góly padly po hrubých chybách našich hráčů. Hlavně ztráty balónů při rozehrávce byly nemilosrdně trestány. Nadprůměrný první poločas zakončil přímý kop Miroslava Petra, zaváhání domácího brankáře a bylo vyrovnáno 2:2.
Po poločase jsme opět úplně vypnuli. Věchnov postavil mladé fotbalisty a ti začali zle zatápět naší obraně. Jejich šikovnost připravovala šance a bylo otázkou času, kdy ztratíme slibnou remízu. Ke škodě jsme přestali hrát, nedokázali jsme držet balón a dost jsme Věchnovu jejich hru usnadňovali. Šance se na nás valily a domácí se nedokázali dlouho prosadit ani v těch největších šancích. A když to nešlo fotbalově, pomohlo štěstí. Po nevinném nakopnutí do vápna a jemné teči se balón doslova doklopýtal za tyčku naší brány. Vypadalo to zle, naštěstí i domácí chybovali. Po jednom našem brejku zatáhl věchnovský obránce za záchrannou brzdu až ve vápně a Miroslav Petr zkompletoval z penalty hattrick. Remíza by byla zlátá a mohlo být lépe. Pepa Gabriel ale po samostatném sólu trefil pouze tyč. Do konce chybělo pár minut a po fatálním nedůrazu v obraně jsme byli potrestáni - 4:3.
Opět jsme prohráli, ale tentokrát ne smůlovatě, ale vlastní hloupostí. Snad nás tyto situace poučí do budoucna