image
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2007/08 > Radostín B - Vlachovice 3:4 (1:1)

Radostín B - Vlachovice 3:4 (1:1)Datum konání:
19.4.2008

Střelci našich branek:
23. min - Miroslav Petr 0:1
65. min - vlastní 1:2
72. min - Miroslav Petr 2:3
73. min - Josef Gabriel 2:4

Sestava Vlachovic:
Jan Petr - Radek Smejkal, Petr Svoboda (70. (Radek Šustáček), Zbyněk Sláma, Jan Šandera - Michal Janošec, Miroslav Petr, Ladislav Sláma, Jiří Ročárek - Josef Gabriel, Zdeněk Petr

Dvě včeličky v nás hlodaly při odjezdu do Radostína. Kvůli nim se s body dnes moc nepočítalo. První byl fakt, že rezervní týmy si ve svých domácích zápasech pomáhají hráči A týmu a druhý problém byl ve výbušné povaze některých Radostínských, díky které zápasy s nimi končí v poměrně hektické atmosféře plné nevybíravých nadávek mezi hráči a ostrých osobních soubojů. Obojí se vyplnilo prakticky do puntíku.

V lehce improvizované sestavě jsme se rychle dostali pod tlak, místy až drtivý. Ke smůle domácích končil u našeho vápna a dál už úřadovala vlachovská obrana. První čtvrthodinu jsme odolávali zuby nehty a pak občas přišla nějaká protiakce. Při jedné z nich se Miroslav Petr vzorově uvolnil a se zakončením neměl problém - 0:1. Studená sprcha pro Radostín, ale jen na chvíli. Po zaváhání v jednom ze soubojů propáli hostující útočník z úhlu brankáře a bylo vyrovnáno. A do konce poločasu neustále stejný obrázek. Tlak domácích a naše úporná snaha udržet zatím dobrý výsledek.

Druhá půlka začala úplně stejně jako první. Ataky Radostína byly, až na vyjímky, nepřesné. Ale to, co se jim nepovedlo v útoku, dotáhli úspěšně v obraně. Po serii minel a nešťastných náhod si vstřelili kvalitního vlastence 1:2. Jenže vyrovnání na sebe opět nedalo dlouho čekat. Opět chyba v obraně a špatné vyhodnocení brankářem a bylo 2:2. Zápas v těchto chvílích gradoval a pro nás to stále byl, vzhledem k předváděné hře, lichotivý výsledek. O to víc se jásalo, když Miroslav Petr bezchybně zahraným přímákem strhl vedení na naši stranu. Radostínští nevěřili vlastním očím. Ale jejich další zkrat, kdy jen málo vteřin po inkasované brance, umožnili Josefu Gabrielovi zvýšit na 2:4, nás uklidnil ještě více. Ale do konce chybělo poměrně dlouho a Radostín tlačil. Chvíli před koncem jsme faulovali ve vápně a z nařízené penalty poslal zápas do infarktového závěru domácí stoper. Nakonec jsme vydrželi a vezeme si opravdu dost cenné 3 body.

Tento zápas jsme dohráli "na krev". Pro naše diváky zajímavá podívaná se šťastným konce, pro radostínské lehký šok. Nutno dodat, že Radostín byl lepší, ale asi jsme chtěli víc. A taky se méně mezi sebou hádáme.