Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2016/17 > Polnička - Vlachovice 5:4 (3:2)

Polnička - Vlachovice 5:4 (3:2)

14.5.2017

Branky: 11. J. Štíbal , 14. J. Víška , 40. J. Víška (p.) , 64. O. Průža , 85. J. Víška - 27. J. Hamřík , 43. M. Petr (p.) , 74. P. Ptáček , 80. M. Petr

Domácí si vypracovali jednobrankové vedení

Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně a hned v 11. minutě se ujali vedení. Jirásek nacentroval rohový kop na Jakuba Štíbala a ten špičkou přehodil brankáře - 1:0. O tři minuty později dostal přihrávku ze středu hřiště Jiří Víška, stoper Vlachovic udělal chybu a Víška pokračoval sám na bránu, kde se střelou k tyčce se nemýlil - 2:0. Při rohu hostujícího celku v 27. minutě se Jaromír Hamřík dostal před Moravce a hlavičkou trefil přesně - 2:1. V 35. minutě sudí odpískal proti Polničce penaltu, ale hostující hráč přestřelil. Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou a ve 40. minutě byl domácí Víška při samostatném úniku ve vápně sražen hostujícím brankářem. Penaltu na sebe vzal sám faulovaný Jiří Víška a bez problému proměnil - 3:1. Dvoubrankové vedení domácím do poločasu nevydrželo, protože byl ve 43. minutě ve vápně sražen hostující útočník po zákroku K. Podlouckého. Následovala penalta, se kterou si věděl Miroslav Petr rady - 3:2.

Jiří Víška v závěru rozhodl

Na další změnu skóre si diváci počkali do 64. minuty, kdy se po samostatné akci po křídle prosadil domácí Ondřej Průža a střelou z úhlu nad gólmanovu ruku rozvlnil síť - 4:2.V 74. minutě hostující Petr Ptáček využil nedbalosti polničské obrany a snížil - 4:3. Za dalších šest minut bylo dokonce vyrovnáno, kdy po průniku hostí po lajně dostal míč na penaltu Miroslav Petr a pohodlně poklidil míč do branky - 4:4. Hostům se cenný bod udržet nepodařilo. Pět minut před koncem dostal od T. Litochleba přihrávku hráč utkání Jiří Víška a vstřelil vítězný gól - 5:4. Domácí fotbalisté se tímto vítězstvím výrazně přiblížili postupu do III.třídy, když mají nyní tři kola před koncem sedmibodový náskok.