Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2011/12 > Vlachovice - Herálec B 1:1 (0:1)

Vlachovice - Herálec B 1:1 (0:1)

28.8.2011

S obnoveným kádrem jsme vstupovali už do šesté sezóny. Proti nám stál tradiční soupeř, rezerva Herálce.

Již od prvních minut se zápas odvíjel podle předpokladů. Malé hřiště a dva bojovné týmy. Tyto faktory ovlivnily průběh celého zápasu. Naši hráči měli nemalé problémy se základními úkony jako zpracování či nahrávky a navíc soupeř velmi pozorně bránil.Takže veškeré náznaky šancí byly utnuty hned v zárodku a herálecký brankář moc práce neměl. Snad jen standardní situace nás mohly spasit, ale defenziva soupeře jasně výškově převyšovala naši ofenzivu, takže ani tudy cesta nevedla. Herálec na tom nebyl lépe. Sice měl menší převahu, dařila se mu kombinace, ale vše končilo před vápnem či nepřesností. A tak jsme jim první branku nachystali sami. Fatální nedorozumění mezi obranou a brankářem nemohl Herálec nepotrestat a my poločas prohráli 0:1.

Oproti předešlým zápasům jsme ale nesložili zbraně. Velkou výhodou byl fakt, že jsme měli k dispozici tři hratelné hráče a ti byli schopni plnohodnotně naskočit. Druhý poločas jsme pomalu začali ovládat my. Je pravda, že hosté měli možnosti na zvýšení náskoku, ale v koncovce se už neprosadili. Ta naši hráči začali hrozit čím dál víc a po několika slibných situacích napřáhl Zbyněk Sláma a svou typickou pumelicí z 30 metrů překvapil heráleckého gólmana. Závěr zápasu už patřil nám, bohužel slibné šance jsme nevyužili a tak zápas skončil remízou 1:1.

Po dlouhé době jsme nezačali sezónu porážkou. A při pohledu na výsledky prvního kola je zřejmé, že letošní tabulka bude hodně vyrovnaná.