Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2011/12 > Pohledec B - Vlachovice 0:4 (0:2)

Pohledec B - Vlachovice 0:4 (0:2)

4.9.2011

Zápas proti Pohledci byl právem brán jako velké derby. Už fakt, že dobrá polovina našeho týmu zde hrála, ještě umocňoval význam klání těchto sousedů, které od sebe dělí použe 6 kilometrů. Pro rezervu Pohledce to také byl první zápas v soutěži. Všem těmto faktorům odpovídala také divácká kulisa, která čítala něco kolem osmdesáti přihlížejících - na pralesní ligu poměrně slušné.

Tým Pohledce jsme si úspěšně vyzkoušeli v přípravě. Jejich mladý tým zoufale doplácel na nezkušenost a prohrál. Nyní byl začátek zápasu poměrně odlišný. Už po čtvrthodině musel kvůli zranění kolene odstoupit Karel Petr a navíc nadšeně bojující mladíci z Pohledce nás přehrávali. Výsledkem jejich snažení bylo několik slibnějších šancí a závarů v našem pokutovém území. Lekci z produktivity jsme ale udělovali my. Miroslav Petr prošel snadno domácí obranou a strhl vedení na naši stranu. Byla to po dvaceti minutách naše první šance. Pohledec měl i nadále územní převahu, ale v době své největší snahy nechali domácí obránci rozběhnout od poloviny Jirku Ročárka, ten našel se štěstím před úplně prázdnou bránou Miru Krondráfa a bylo to 0:2. Hodně krutý stav otřásl pohledeckými a ti už se nebyli schopni zvednout.

Druhý poločas už vůbec nehrozili. Vlachováci také nehráli žádný super fotbal, ale kontrolovali si vedení a nepouštěli domácí k žádnému tlaku. Ti jim tuto úlohu výrazně zjednodušili. Šance v druhé půli jsme měli jenom my, konečný výsledek se formoval spíše až ke konci. A v obouch gólech měl prsty Zbyněk Sláma. Nejprve svým důrazem ve vápně připravil snadnou úlohu pro Miroslava Petra a ten trefil prázdnou bránu a na 4:0 zvyšoval pak sám po krásném uvolnění ze středu hřiště.

Zvítězili jsme 4:0. Je ale dobré výsledek nepřeceňovat a uvědomit si, že pohledečtí mladíci jsou teprve na začátku a budou se jenom zlepšovat. Hlavně, ať jim elán vydrží.