image
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2008/09 > Věchnov - Vlachovice 2:2 (0:2)

Věchnov - Vlachovice 2:2 (0:2)

Datum konání:
31.8.2008

Střelci našich branek:
62. min - Miroslav Petr 1:2
89. min - Miroslav Petr 2:2

Sestava Vlachovic:
Jan Petr - Jan Šandera (50. David Růžička), Karel Petr, Zbyněk Sláma, Michal Janošec - Jan Janeba (38. Ladislav Sláma), Miroslav Petr, Martin Hušek, Petr Ptáček - Radek Smejkal (60. Radek Šustáček), Jiří Ročárek

Zápasy Věchnova většinou provází dramatické situace a u nás se ukázalo proč. Před začátkem zápasu přijel na hřiště větší karavan a z něj vyskákali fanoušci Věchnova a přivezli si hlasitou „aparaturu“. Kdekdo by takovou podporu záviděl, ale záhy se ukázalo, kde tkví problém zápasů Věchnova. Ale zpět ke hře.
Opět zápas vyrovnaných soupeřů, který rozhodují sebemenší chyby. A ty jsme začali dělat my. Po vyrovnaném začátku prvního poločasu se po půlhodině dvakrát, po zbytečných ztrátách, prosadili hosté a pro nás to vypadalo bledě. Byla nám upřena penalta a navíc čím dál víc stoupal alkohol do hlav hostujících fanoušků. Jejich neustálé urážky na všechno vlachovského a naprosto neobjektivní posuzování situací na hřišti, společně se směšně absurdním obracením situací problémového klubového rozhodčího Věchnova a jeho bezmezné snaze pomoci svému týmu, dělaly dusnou atmosféru na hřišti a schylovalo se k zajímavé druhé půli.
Stejně jako v první půli i v druhé se více bojovalo než hrálo, ale i my vystrkovali růžky. Pár šancí jsme ještě neproměnili a pak přišla ruka ve vápně, kterou už rozhodčí viděl a Miroslav Petr penalty dává – 1:2. Museli jsme stále více otvírat hru a Věchnov hrozil. Naštěstí jsme drželi šanci na vyrovnání a ta přišla těsně před konce. Další ruka ve vápně a Miroslav Petr opět nezklamal – 2:2. Místo toho, abychom si hlídali cennou remízu, tak jsme málem ještě inkasovali. Hosté při této akci viděli ruku, ale tutovku svého hráče už ne, a tak po skončení zápasu rozpoutali horlivou diskuzi směrem k rozhodčímu. K té se samozřejmě museli připojit i výše zmiňovaní příznivci Věchnova a celá lavička. Odchod rozhodčího byl poměrně riskantní, ta největší individua se po něm dokonce sápala, ale vše se podařilo zvládnout.

Nechutná tečka za nechutným vystoupením, které s fanděním mělo pramálo společného. Alespoň bod jsme ale za výsledek 2:2 brali všemi deseti.