image
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2007/08 > Vlachovice - Jívoví B 1:2 (0:1)

Vlachovice - Jívoví B 1:2 (0:1)

Datum konání:
28.9.2007

Střelci našich branek:
70. min - Zdeněk Petr 1:2

Sestava Vlachovic:
Jan Petr - Karel Petr, Petr Svoboda, Zbyněk Sláma, Jan Šandera - Michal Janošec (45. Jiří Ročárek), Miroslav Petr, Martin Hušek, Ladislav Sláma (65. Radek Smejkal)- Josef Petr, Zdeněk Petr

Druhý dvojzápas pátek-sobota nás čekal na konci září. Státní svátek umožnil volný termín, a tak se 15. kolo předehrávalo právě na sv. Václava. Bohužel nás zle vytrestalo počasí. Prakticky celý týden pršelo a déšť trval do pátečního poledne. Naštěstí hřiště zůstalo tvrdé a jen občas stála voda. Odpoledne dokonce vyšlo slunko a vypadalo to, že zápas odehrajeme za sucha.
Jívoví se oproti loňsku výrazně zlepšilo a neuzavírá už tabulku 4. třídu, navíc jim v tomto utkání vypomohlo několik hráčů okresního A týmu. Zápas byl, i přes mokrý trávník a málo místa, poměrně kvalitní. Oba týmy se snažily hrát po zemi a občas byly k vidění poměrně dobré kombinace. Naši fotblisté několikrát zahodili několik dobrých šancí, stejnou mincí oplácelo i Jívoví, které se také dlouho nemohlo prosadit. Nakonec udeřilo na naší straně. Minutu před půlkou nekrytý soupeřův hráč otevřel prudkou hlavičkou skóre.
Během přestávky se začalo zlověstně mračit a vypadalo to, že přijde pořádný liják. Přišel. V polovině druhého poločasu začalo krupobití a bouřka, ale ve Vlachovicích jsme na extrémní počasí zvyklí a soupeř také vydržel, a tak se zápas ani nepřerušoval. Do této chvíle jsme se marně snažili o vyrovnání. Střely z dálky spolehlivě likvidoval hostující gólman a do vyloženější šance nás Jívoví nepustilo. Těsně před smrští jsme bohužel inkasovali podruhé a vypadalo to zle. Fotbal se totiž s příchozí vodou z vlachovského hřiště vytratil. Nakopáváná na náhodu, ve vodě zastavující se balón, to byl obrázek ze zbytku zápasu. I za těchto podmínek jsme dokázali snížit. Po přímém kopu z půlky se nadvakrát prosadil Zdeněk Petr a bylo to 1:2. Víc už nám ale Jívoví nedovolilo. Hosté zkušeně kontrolovali závěr a nedovolili jakýkoliv zvrat.

Bohužel jsme poprvé letos doma prohráli. Nutno říct, že soupeř byl velmi dobrý a dnes dosáhnout na body chtělo i trochu štěstí. Toho mělo Jívoví více.