Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2007/08 > Radešínská Svratka - Vlachovice 5:1 (2:0)

Radešínská Svratka - Vlachovice 5:1 (2:0)

14.10.2007

Střelci našich branek:
88. min - Josef Gabriel 5:1

Jan Petr - Karel Petr, Radek Smejkal (85. Petr Svoboda), Jan Šandera - Michal Janošec, Miroslav Petr, Josef Gabriel, Jiří Ročárek - Josef Petr (45. Radek Šustáček), Zdeněk Petr

Zápas se Svratkou se u nás dlouho očekával. Nejenže to bylo derby, ale hlavně měření sil s bezkonkurenčním lídrem a nejžhavějším adeptem na postup jsme chtěli zvládnout co nejlépe. Bohužel se to vůbec nepovedlo.
Problémy se začaly kupit už v týdnu před zápasem. Kvůli zdravotním problémům či rodinným povinnostem se zápasu nemohli zúčastnit tři stabilní hráči a další se trápili při zápase. Hned od začátku bylo patrné, kdo je dneska na hřišti pánem. Domácí nás přehrávali kombinační hrou po zemi a my se jen dívali. První půlhodinu jsme odolávali tlaku a úspěšně drželi čisté konto. Pak jsme vlastní chybou zlomili náš odpor. Zachycená zpětná přihrávka našla domácího útočníka a ten z brejku nadvakrát otevřel skóre. Nadále jsme se bránili a vůbec nehrozili ve hře dopředu. Do poločasu chybělo jen několik minut a soupeř střelou o tyčku zvýšil na poločasových 2:0.
Hned po obrátce jsme se chtěli pokusit snížit, ale další hrubka v obraně nás definitivně srazila - 3:0. Sice jsme do té doby byli aktivnější než v první půli, ale naše bezzubost nemohla svratecké fotbalisty vůbec ohrozit a jejich gólman se v bráně hodně nudil. A my se čím dál víc utápěli v beznaději. Ustrašený výkon uklidňoval domácí a ti si s přehledem zakombinovali a bylo to 4:0. Poslední branka padla po přímém kopu a teči ve zdi a na světě byl pěkný debakl. Alespoň čestného úspěchu jsme dosáhli na konci, kdy po ojedinělé akci skóroval Pepa Gabriel.
Dneska byl jasně patrný rozdíl mezi oběma týmy. Radešínská Svratka disponuje zkušenějším a lepším týmem a jejich touha postoupit je zřejmá. Naopak náš nezkušený a poměrně mladý tým přijel na tento zápas se značným respektem a bohužel nebyl Svratce zdatným soupeřem. Ve hře dopředu to stále není ono, ale my se musíme měřit s jinými týmy a doufat, že na jaře doma Radšínské Svratce tuto porážku vrátíme.