Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2006/07 > Vlachovice - Jabloňov 2:5 (1:4)

Vlachovice - Jabloňov 2:5 (1:4)

13.8.2006

Střelci našich branek:
25.min - Zbyněk Sláma 1:1
74.min - David Růžička 2:5

David Žák - Karel Petr, Zdeněk Petr, Zbyněk Sláma, Petr Svoboda (46. Julius Janeba), Jiří Ročárek, Miroslav Petr, Jan Šandera, Michal Janošec, Jan Petr, Radek Smejkal (55. David Růžička)

rozhodčí: Novák

Historicky první utkání vlachovských fotbalistů v soutěži se moc nevyvedlo. Všichni byli před zápasem natěšení a v kabině vládl mírný optimismus. Sestava na zápas byla podobná jako ta, která končila přátelský zápas v Počítkách.
Samotné utkání začalo oboustranně opatrně. Na malém hřišti se nedalo moc kombinovat a k vidění byl bojovný fotbal. Úvodní náznaky šancí měli domácí, ale udeřilo na druhé straně. První varování byla nastřelená tyč a pak už se Jabloňov hlavou prosadil - 0:1. Domácí to nepoložilo a po několika nadějných šancích vyrovnal po rohu hlavou Zbyněk Sláma - 1:1. Černá desetiminutovka pro Vlachovice začala ve 33. minutě. Střela z dálky překvapila domácího gólmana a bylo to 2:1. Další dvě branky padly po chybách vlachovské obrany v rozmezí 7 minut - 4:1.
V druhém poločase už hra byla vyrovnanější. Jabloňov ale udeřil z přímého kopu - 5:1. Vlachovice ale nechtěly dohrát s ostudou a svého soupeře zatlačily. Od páté branky už kromě tyčky Jabloňov nezahrozil, naopak domácí bojovali a střídající David Růžička snížil - 2:5. I pak bylo k vidění dost šancí, ale bohužel žádná se neujala. A tak trochu krutě Vlachovice - Jabloňov 2:5.
Nutno podotknou, že FC Vlachovice jednoznačně doplatil na nezkušenost a nesehranost. Historicky první zápas prohrál kvůli velkým chybám, Jabloňov určitě nebyl lepší o 3 branky. Doufejme, že se vše v dobré obrátí už za týden proti Jimramovu "B".