Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2016/17 > Vlachovice - Polnička 3:4 (3:0)

Vlachovice - Polnička 3:4 (3:0)

25.9.2016

Branky: 5. M. Janošec , 30. J. Nečas , 43. K. Tatíček - 47. J. Víška , 59. J. Štíbal , 83. R. Synek , 84. J. Štíbal

Sláma Ladislav 16

Domácí si vypracovali třígólový náskok ...

Zápas, který svým průběhem nepatřil mezi normální, začal vcelku poklidně. Vlachovští hráči se oproti předešlým zápasům snažili o kombinační hru, hosté z Polničky se zase dlouhými balóny pokoušeli ohrozit banku domácích. Toto utkání se příliš nevyvedlo oběma brankářům. První, kdo se červenal, byl hned v 5. minutě hostující Chyba. Michal Janošec ho dokonale zaskočil střelou z dálky a bylo 1:0. Vlachovští hráči nadále hráli fotbalověji, odměnou jim byly náznaky šancí a větší držení míče. Po půlhodině přišly okamžiky Jana Nečase. Ten nejprve spálil obrovskou šanci, aby pár minut nato prakticky z totožné situace po dlohém pasu Michala Janošce chladnokrevně zakončil a zvýšil na 2:0. Hráči Polničky občas zatápěli domácí obraně nakopávanými pasy, zatím se dařilo vše ubránit, i když mnohdy s velkým štěstím. Těsně před půlí tak přišla třetí trefa. Kamil Tatíček napadal tak dokonale, že jej brankář Chyba nastřelil a míč se dokutálel do brány. Vypadalo to na pohodové utkání. ...

o který dokázali přijít!

Hned po obrátce úplně otočil směr utkání o 180 stupňů. Ve 47. minutě vypadl lehký míč domácímu strážci svatyně přímo pod nohy Jiřího Víšky a ten neměl problém dokopnout jej do branky. Jakoby hráči Polničky vycítili nejistotu v domácích řadách a začali kontrolovat hru. Přicházely šance, defenziva domácích pod tlakem dělala chyby a přišly i góly. Asi po hodině hry vystřelil mezi pěti hráči domácích Jakub Štíbal a pod tělem Ondřeje Chalupy snížil na rozdíl jediné branky. Vlachovští hráči v těchto okamžicích úplně vyklidili pole, nebyli schopni udržet míč, přihrát si a i nadále chybovali. Po snadné ztrátě míče se po rychlém brejku prosadil Radim Synek a v 83. minutě bylo vyrovnáno. Bojovní hosté ale byli na koni. Chtěli mnohem více než domácí a pár minut po vyrovnání opět tvrdě vypálil Jakub Štíbal a ne příliš umístěná střela skončila v bráně. Zápas skončil výsledkem 3:4.