Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2016/17 > Sněžné - Vlachovice 7:0 (3:0)

Sněžné - Vlachovice 7:0 (3:0)

16.10.2016

Branky: 2. L. Tauber , 23. L. Tauber , 26. L. Tauber , 50. L. Tauber , 57. K. Štegner , 70. O. Forchtsam , 77. O. Forchtsam

Luboš Tauber hattrickem nasměroval domácí k výhře

V posledním kole podzimní části soutěže IV. třída skupina A přijel do Sněžného tým Vlachovic. Posledním výsledkem tohoto celku byla porážka v Rovečném, se kterým soupeřil o postavení v tabulce, avšak ta byla na programu již před čtrnácti dny, protože hráči nyní měli zápasové volno. Domácí, podpořeni dvěma výhrami a stejným počtem čistých kont, šli do zápasu rozhodně v lepším rozpoložení. Již první vteřiny duelu pak ukázaly, že predikce nelhala. Na hřišti se rozpoutal zelený uragán, jak velela barva dresů mužstva trenéra L. Střešňáka. A po dvou minutách hrací doby přišel bleskurychlý úvodní gól. Po autovém vhazování směr malé vápno byl na jeho hranici trefen kopačkou do obličeje Dufek. Rozhodčí Juda poté k překvapení některých nařídil nepřímý volný kop. Rozehrání se ujal právě hrající trenér, který vybídl ke skórování Taubera. Ten jeho pobídku placírkou nasměroval přesně mezi seskupení těl na brankové čáře. Ani po bleskové radosti však tempo utkání neupadalo, ba naopak. Vlachovičtí se chtěli k ohrožení branky dostat postupným útokem, jenže přihrávky končily pouze na kopačkách dobře připravené obrany, případně v zámezí. To na druhé straně byl přechod do útočné fáze mnohem efektivnější. Do nebezpečných pozic se rychle dostávali jak Vašek, jenž trestuhodně zahazoval své příležitosti, tak i Tauber s Forchtsamem, ale jejich pokusy byly pro tentokrát zablokovány. Jak se blížila polovina poločasu, pomalu se dostávalo na rozřešení celého střetnutí. Nejprve po autovém vhazování, prováděném hosty v jejich útočné třetině, přešel míč kvapem na kopačky Forchtsama, ten obloučkem za obranu nastartoval už jednou se radujícího útočníka, který s díky poslal kulatý nesmysl podél nohy brankáře. Hattrick završil hráč s číslem 9 o pár minut déle. Akce po podobné ose akorát s tím rozdílem, že mezi nahrávajícího a zakončujícího přispěchal se svým příspěvkem Michal Vašek. Osamocen před Chalupou nesobecky zvolil nahrávku na svého útočného parťáka a umožnil mu zmiňovaný třetí zásun. V té době hosté příliš nekladli odpor a vypadalo to na jasnou záležitost. Jenže chvíli na slepené góly se probrali, jakoby je polili živou vodou. Do zápasu se mohli dostat hned dvakrát, jenže v obou případech pohořeli na perfektním Halvovi. Jedna příležitost se naskytla po centru, kdy míč propadl k nechráněnému útočníkovi, ale prostor, kam směřoval jeho pokus, stačil vykrýt brankář včas. To v druhém případě už musel zasahovat nadvakrát, protože první pokus neudržel. Nicméně ani zde si nepočínala parta kapitána Petra natolik hladově, aby alespoň jednou skórovala. Mezi zbylé šance se pak dají počítat pouze standardní situace kolem velkého pokutového území, jenže uvnitř něj měli vzdušnou převahu sněženští. Pro prohrávající klub mohlo být ještě hůře, nebýt nepřesností na kopačkách při dalších útočných výletech. Poločasové skóre 3:0 tak ještě dávalo minimálně malou naději do následujících bojů.

Domácí přidali další čtyři branky

Jenže všechny byly zmařeny ihned po zahájení druhé pětačtyřicetiminutovky. Znovu byl k vidění aktivní fotbal borců v zelené kombinaci. Nejprve obrana před stoperem Benešem přežila další „gólovku“ z dílny M. Vaška po dlouhém vhazování, aby následně inkasovala počtvrté - navíc od stejného hráče. Prvotně zmiňovaný střelec-smolař totiž vymyslel líbivý pas skrz obránce přesně do běhu Taubera, pro něhož nebyl problém znovu napnout povislou síť, byť jenom ránou po zemi k tyči. V tom čase byli fotbalisté v bílých trikách prakticky bezradní. Míč je neposlouchal, vlastně si jej ani dlouho neužili proto, že z téměř každého souboje vyšli bez něj. Bojovnost se nedala upřít žádnému z aktérů, jenže nepodpořena nějakou herní kvalitou přicházela vniveč. O menší problémy na prostředku hřiště se staral akorát Lukeš, tomu osudí střetnutí očividně ukradené nebylo. Bohužel pro něj jeho spoluhráči nedrželi stejnou vlnu, což se nadále projevovalo na průběžném stavu. Populární „bůr“ byl dokonán v 57. minutě. To když K. Štegner, po vystřídání L. Střešňáka muž s páskou na ruce, prodlužoval autové vhazování sice mimo tři tyče, ale stejně nakonec úspěšně. Za jeho zády totiž zabojoval náhradník Jakub Dvořák, na brankové čáře se s míčem otočil zpět do hřiště a zpětným pasem našel znovu Štegnera, jehož střela do protipohybu nedávala Chalupovi šanci zasáhnout. Demolice protivníka však nebrala konce. I přes provedená střídání na obou lavičkách byl stále aktivnější vedoucí celek. Sbíral nákopy jak od vlastních zadáků, tak od soupeřova stopera, prostě domácích bylo plné hřiště. Kdekdo už by čekal, že po podobném průběhu se bude klání dohrávat, ale ten by byl na omylu. Přeci jenom se jednalo o poslední zápolení před napadáním sněhu, tudíž poslední minuty strávené mezi lajnami nechtěl nikdo prochodit nebo vypustit. Důkazem budiž například překvapivá, ale o to povedenější střela Pondělíčka ze 40 metrů, jenž se s ničím nepáral a vyzkoušel připravenost muže v rukavicích. V šesté brance obce, sídlící něco kolem 670 metrů nad mořem, měly znovu prsty útočné opory. Po exekuci rohového kopu čtyřgólovým kanonýrem se prosadil umístěnou hlavičkou O. Forchtsam. V tu chvíli byli oba borci ve střelecké tabulce na stejné úrovni. Nakonec se o stupínek výše dostal záložník s desítkou na zádech i díky spolupráci právě se svým kolegou. Po souboji uprostřed hřiště, kdy obral o balón kapitána M. Petra, přihrál doleva na svého parťáka. Ten mu jeho rekomando oplatil napříč celým hřištěm na pravou stranu. Balón směřující lehce na paty si musel posunout zadní částí těla efektně kupředu - na hranici velkého obdélníku poté neváhal uklidit míč na zadní tyč. Ani to však nebyl konec. Útočné duo bylo s ubíhajícími momenty prostřídáno, takže se na postech zakončujících borců objevili Havlíček s J. Dvořákem, věkem sotva dorostenci. Jejich přínos byl však téměř chlapský. Smůlou pro ně bylo, že nedokázali vstřelit branku na důkaz aktivity. I přesto přihlížející fanoušci museli tleskat, když se Havlíček dvakrát marně pokoušel překonat Chalupu, v jednom případě bohužel pro něj netrefil ani míč. Posledním okamžikem byla střela druhého mladíka, vytěsněná na rohový kop, jenž se již neuskutečnil. Výsledkem 0:7 zakončili podzim hráči z FC Vlachovice ne úplně podle svých představ, nicméně pořád je ve hře spousta bodů na jaře. Při prvním startu v druhé polovině soutěže nad tímto rozuzlením už dávno nebudou přemýšlet. Naopak Sněžné potvrdilo dobrou formu z posledních duelů a poklidně zakončilo své působení po loňském sestupu. Průběžné 3. místo je pouze vyústěním jejich výkonů. Vlachovičtí přezimují předposlední.