Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2009/10 > Vlachovice - Herálec B 5:1 2:0)

Vlachovice - Herálec B 5:1 2:0)

20.6.2010

Naše branky:

25. min - Jiří Ročárek 1:0
42. min - Miroslav Petr 2:0
75. min - Jiří Ročárek 3:0
85. min - Josef Gabriel 4:1
91. min - Miroslav Petr 5:1

Jan Petr - Zbyněk Sláma, Václav Stehlík, Radek Smejkal, Michal Janošec - Miroslav Krondráf, Miroslav Petr, Jan Janeba, Jiří Ročárek - Josef Gabriel, Zdeněk Petr (65. min Radek Šustáček)

S posledním kolem přichází tradiční úleva z konce sezóny. A oproti letům minulým jsme se na poslední zápas kupodivu sešli v poměrně hratelné sestavě. To se asi méně dalo říci o týmu Herálce. Od počátku bylo jasné, kdo bude tahat za kratší konec, ale nebyli bychom to my, kdybysme si tento zápas také nezkomplikovali.

Už první půle ukázala, že soupeř nebude zdaleka tolik kousat a my se postupně dostávali před jeho bránu. Dlouho ale trvalo obléhání herálecké branky. Klasicky nám chyběl klid v koncovce a ani ty nejvyloženější šance gólem neskončily. Soupeř také občas vystrčil růžky, ale na nic vážnějšího se v prvním poločase nezmohl. To se o nás říci nedá. Po jednom ze závarů před bránou zakončoval přesně Jiří Ročárek a vedli jsme. Přes další šance se nám podařilo zvýšit skóre až z penalty na konci poločasu.

Druhou půli pravidelně začínáme útlumem a ani dobře rozehraný zápas to nezměnil. Herálec nás začal přehrávat a my úplně vyklidili pozici. Jen se štěstím jsme v těchto chvílích neinkasovali a trochu nespravedlivě, vzhledem k průběhu druhého poločasu, jsme zvýšili na 3:0. Celkově hra po obrátce padla do průměru, ale oproti minulým zápasům to byl neustále balzám. Trochu problémů jsme si přidělali ke konci, kdy po sérii chyb v naší defenzivě hosté snížili. Naštěstí jsme reagovali rychle dvěma trefami a potvrdili tak naši první jarní výhru v posledním zápase.