image
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informace občanům Vlachovic

Informace občanům VlachovicS ohledem na vyhlášenou karanténu žádáme občany o maximální ohleduplnost během nastoleného stavu. Pokud máte možnost použít roušku či jinou ochrannou pomůcku, neostýchejte se ji nosit. Situace začala být vážná. Nebezpečí potkat nakaženého člověka je, i pro nás na konci světa, poměrně velké.

Obec Vlachovice tedy informuje:

1. Nákup roušek pro občany

V současné době intenzivně jednáme o nákupu. Odeslali jsme oficiální žádost na krajský úřad a hledáme lokální výrobce. Dále se také obracíme na každého, kdo je schopen dle přiloženého návodu vyrobit roušky doma, nechť neprodleně kontaktuje starostu (+420 777 622 749) či e-mail obec@vlachovice-nm.cz. Odkaz na videonávod je např. zde - videa Idnes
Jakmile budou roušky k dispozici, budou občanům nabídnuty.

2. Služby pro občany

Osamělým seniorům bez možnosti dopravy nabízíme možnost pomoci se zajištěním nákupu nezbytných potravin - kontakty výše.

3. Pojízdná prodejna pečiva

bude dojíždět neustále, zítra, tj 17.3., si můžete základní pečivo nakoupit. Pamatujte na vydaná pravidla a dodržujte 2metrové odstupy ve frontě a pokud možno chraňte sebe i okolí rouškou. Pokud ji nemáte, použijte alespoň šátek. Počítejte také s faktem, že poptávka bude větší a ne všechny potraviny mohou být k dispozici. I v další dny bude pekařství dojíždět dle plánu. V případě změny budeme ihned informovat.

4. Úřední hodiny na obecním úřadě

Žádáme občany, aby v úřední hodiny přišli řešit pouze nejnutnější a neodkladné problémy po předešlé telefonické či e-mailové konzultaci. Opět žádáme o dodržení základních hygienických pravidel (rouška). Telefonické a e-mailové požadavky budou samozřejmě řešeny bez jakéhokoliv omezení.