Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2008/09 > Vlachovice - Hamry nad Sázavou 2:6 (1:3)

Vlachovice - Hamry nad Sázavou 2:6 (1:3)

5.10.2008

Střelci našich branek:
40. min - Josef Gabriel 1:3
83. min - Petr Ptáček 2:6

Jan Petr - Jan Šandera, Karel Petr, Zbyněk Sláma, Michal Janošec - Ladislav Sláma, Miroslav Petr, David Růžička, Petr Ptáček - Jiří Ročárek, Josef Gabriel (46. Martin Hušek)

Fotbal je hra kolektivní. Krátce řečeno, každý hráč může svým výkonem rozhodnout zápas, ale může svůj tým totálně potopit. Pak snaha zbylých spoluhráčů přichází vniveč. No a druhý případ nastal v našem souboji s Hamry. Musím přiznat, že takovouto bezmoc jsem v bráně ještě nezažil.
Hosté, jako lídr naší tabulky, přijeli do Vlachovic s poměrně širokým kádrem a pohodlným náskokem na špici. Po posledním vzájemném zápase, kde jsme prohráli 2:3. Ale nepřišlo nám, že by se s nimi nedalo hrát. Začátek utkání také nenasvědčoval ničemu, co by nás mělo znepokojovat. Hamry se k ničemu nedostávali a my byli lepší ve středu pole. Také jsme si žádné šance nevytvářeli, ale byli jsme fotbalovější. Zlom přišel asi po 25 minutách. Po zahraném rohu jsem skóroval do vlastní brány poprvé – 0:1. Nás to nezlomilo a přišli i šance. Jenže místo vyrovnání jsem si hodil do brány druhý balón přímo z rohu – 0:2. Po chvíli po dalším mém výpadku naštěstí netrefil soupeřův útočník odkrytou branku. Chvíli před koncem poločasu ale Pepa Gabriel snížil na 1:2 a vypadalo, že v druhé půli se můžeme pokusit o obrat. Jenže další hrubka v defenzívě nás asi definitivně pohřbila – 1:3.
V druhé půli jsme doufali v rychlé snížení, ale další hloupý gól po mém zbytečném vyběhnutí znamenal už třígólový rozdíl. Po dalších pěti minutách jsme čelili penaltě a zdálo se, že dneska to bude na rukavici. Naštěstí ale hosté nedali. Další kiks v obraně ale na sebe nenechal dlouho čekat a bylo to 1:5. Totálně jsme se složili, Hamry si dělaly co chtěly a my byli za hlupáky. Ještě jsme inkasovali jednou a po korekci Petra Ptáčka se skóre zastavilo na 2:6 pro Hamry.
Hrál jsem už hodně zápasů, hodně hloupých gólů dostal, ale dva vlastní se mně ještě nepovedly. Prohru s Hamry beru na sebe, svými přehmaty jsem je posadil soupeře na koně a nás totálně položil. Ještě nikdy mně nebylo z fotbalu špatně, dnes ano. (Pro cizí čtenáře - moje pozice v týmu je brankář)