image
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2013/14 > Vlachovice - Polnička 3:1 (1:1)

Vlachovice - Polnička 3:1 (1:1)Datum konání:
27.4.2014

Je poměrně složité psát o zápase hraném ve Vlachovicích jinak, než "že to byl boj" a "na malém hřišti se jiskřilo". Dnes se ale chvílemi hrál fotbal a zásluhu jsme na tom měli my.

Utkání proti Polničce začalo luxusní kombinační akcí našich hráčů a i nadále pokračovalo naší převahou. Polnička začala velmi rozpačitě a prakticky nehrozila. Šance se jsem tak počítali my. A jen více klidu v koncovce chybělo ke vstřelení úvodního gólu. Jako blesk z čistého nebe pak přišel trest. Po selhání našeho stopera se se štěstím prosadil hostující útočník a my prohrávali. A navíc nastal drobný útlum. Nedařilo se vůbec dostat míč pod kontrolu a navíc se hosté dostávali do šancí. Občas jsme měli kus štěstí, ale jednalo se, až na jednu výjimku, o náznaky šancí. A tak nám k vyrovnání pomohla chyba gólmana. Ten neudržel projektil Michala Janošce a Jaromír Hamřík měl pramálo starostí s doražením míče do branky. Poločas tedy skončil smírně 1:1.

A tak zápas víceméně rozhodla situace ze začátku druhé půle. Zatímco hostující přímý kop skončil na břevně, chvíli na to stejná situace v náš prospěch resultovala v branku. A nutno dodat, že ani tady neměl brankář soupeře čisté svědomí. Michal Janošec zakončil přímý kop poměrně tvrdě, ale ne nechytatelně. Vedli jsme 2:1. Od této chvíle jsme měli zápas pevně pod kontrolou a Polnička nenašl recept, jak se prosadit. Zápas se prakticky pouze dohrával. Je to na jaře poměrně netradiční tvrzení, ale po celý zápas jsme byli lepší, fotbalovější, a tak není divu, že si svou první trefu připsal Robert Kučera. Ten zakončil rychlý kontr tvrdou střelou z vápna k tyči.

První tři body na jaře jsou doma. Nutno dodat, že Polnička herně zklamala a jedinou branku jsme jí nachystali sami. To ale nic nemění na faktu, že chvílemi se hra našeho týmu dala nazvat fotbalem.

  minut gólů ŽK ČK
Petr Jan 90      
Hamřík Jaromír 90 1    
Janošec Michal 90 1    
Lankaš Jaroslav 90      
Lossgott Jan 90   1  
Kučera Robert 90 1    
Petr Karel 90      
Petr Miroslav 90      
Rous Jan 72      
Smejkal Radek 90      
Šandera Jan 59      
Břečka Roman 31      
Svoboda Ondřej 18