Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2013/14 > Pohledec B - Vlachovice 5:2 (3:0)

Pohledec B - Vlachovice 5:2 (3:0)

7.6.2014

Poslední zápas v sezóně 2013/14. Ukončení špatného jara, kdy náš tým trápila různá zranění, sobotní termíny nám nedovolovaly hrát (alespoň trochu) ve stejné sestavě a kdy nám lehce odešla defenzivní část našeho týmu.

To vše se ukázalo v Pohledci. Přivítalo nás krásné hřiště, (až moc) slunečné počasí, ale my si zápas úplně pokazili. Hned v úvodu se Pohledec dostal do vedení po minele našeho brankáře, po deseti minutách bylo 2:0 a po půlhodině 3:0. Nemohlo být hůř. Je pravda, že po dvacáte minutě domácí přestali tolik kousat - do té doby dominovali. Nám se nedařilo ohrozit jejich branku. A když už, tak velmi dobře zasáhl domácí brankař.

Druhá půle se tak víceméně dohrávala. A aby nebyl nuda, začal ji řídit pan rozhodčí. Vcelku nepochopitelně otáčel verdikty na obě strany a také oběma týmům vymyslel penaltu. Ale postupně. Nutno naše hráče pochválit, že zápas nezabalili a po půlhodině hry se jim z nepřímého kopu povedlo snížit. Asi o pět minut později přišla první penalta, pro nás, a Radek Smejkal zápas zdramatizoval. Mohlo se stát cokoli, pohledečtí sice působili lépe, ale do šancí se příliš nedostávali. A když ano, netrefili branku. My se spoléhali spíše na štěstí a to se k nám nepřiklonilo. Radek Smejkal v největší šanci nedosáhl. Hráči Pohledce se přes otevřenější obranu tlačilii do branky a na konci se jim povedlo zápas dvěma brankami rozhodnout. Bylo mi líto pana rozhodčího, který nařídil svoji druhou vymyšlenou penaltu, tentokrát proti nám, v 92. minutě, před pohledeckou tribunou a domácí fanoušci včetně hráčů ho odměnili posměšnými pokřiky. Zbytečně pokažený závěr.

Prohráli jsme 5:2, ale opět poněkud krutě. Příští rok máme co napravovat.