Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2011/12 > Hamry nad Sázavou B - Vlachovice 4:1 (3:0)

Hamry nad Sázavou B - Vlachovice 4:1 (3:0)

24.9.2011

Prokleté soboty jsou pro týmy z malých vesnic. Z pochopitelných důvodů je přetěžké sehnat konkurenceschopný tým. Do Hamrů, jejichž rezerva začala svoji pouť pralesní ligou prachbídně, jsme odjeli s velkými obavami. A ty se bohužel potvrdily.

Už fakt, že z různých důvodů nám scházelo šest lidí základní sestavy, nám důvod k optimismu moc nedával. Druhý faktor, který proti nám stál, byla tradiční pomoc hráčů A týmu soupeřově rezervě. Ale nutno říci, že jsme bojovali statečně. Na začátku utkání jsme měli dvakrát možnost skórovat, bohužel jsme selhali. A domácí, podporováni poměrně početným diváctvem, se v šancích nenechali zahanbit. Výsledek ale dlouho vyzníval stejně jako u nás. Asi po dvaceti minutách začali Hamry přebírat iniciativu a nám začalo být horko. Nestíhali jsme bránit, byla až zoufale vidět mizerná fyzická kondice našich hráčů a zdálo se být otázkou času, kdy inkasujeme. I v této těžké chvíli jsme skórovali, ale Jirka Ročárek stál v ofsajdu. Asi po půlhodině přišla pětiminutovka hrůzy. Po tragické nedůslednosti jsme dovolili soupeři dvakrát skórovat a navíc jsme přišli o vyloučeného hráče. Do poločasu už jsme nebyli schopni nic vymyslet, navíc jsme inkasovali potřetí a vezl se debakl.

Někteří naši hráči navíc nebyli schopni pokračovat. Došlo k rošádě mezi brankářem a hráčem v poli a my se v deseti pokoušeli uhrát přijatelný výsledek. Druhý poločas už byl pro nás jen otázkou bránění. Bohužel ukázal v plné nahotě technické nedostatky hráčů širší sestavy. Nebyli jsme schopni ničeho, míč odskakoval, nahrávky chodily na soupeře, držení míče neexistovalo. Je zarážející, že domácí dlouho nebyli schopni přidat další gól. Jejich impotence byla neuvěřitelná. Šance, které neproměnili, je sice trápit nebudou, ale skóre si mohli vylepšit poměrně snadno. Asi čtvrthodinu před koncem se konečně prosadili, ale pomohla jim notná dávka štěstí. I my jsme nakonec vstřelili čestný úspěch, kdy se Jan Šandera prosadil rychlostně a s přehledem proměnil.

Prohráli jsme se soupeřem, který sice byl posílen, ale být alespoň částečně v obvyklé sestavě, body bychom brali my. I když nelze nikomu vytknout bojovnost a snahu, bez klíčových hráčů se nám bude těžko vyhrávat.