Úvod > Obec > Spolky > Fotbalový klub > Soutěž > Sezóna 2008/09 > Věchnov - Vlachovice 0:3 (0:1)

Věchnov - Vlachovice 0:3 (0:1)

19.4.2009

Střelci našich branek:
48. min - Zbyněk Sláma 0:1
50. min - Miroslav Petr 0:2
89. min - Zbyněk Sláma 0:3

Sestava:
Jan Petr - Michal Janošec, Karel Petr, Zbyněk Sláma, David Růžička - Jan Janeba, Martin Hušek, Miroslav Petr, Radek Šustáček - Miroslav Krondráf, Josef Petr

Klasický problém venkovních zápasů. Málo hráčů. Situace se opakuje a asi to jiné nebude. Bylo nás 11 a po minulém výprasku v Radostíně jsme jeli do rozjetého Věchnova. V jedenácti. Žádné pěkné vyhlídky, ale občas se dějí věci.
Velkým zklamáním bezesporu byl výkon Věchnova. Ale nutno dodat, že jsme domácí k ničemu nepouštěli. První půle byl dosti nekoukatelná, žádná pěkná akce, jen boj a zmar na obouch stranách. Občas se nám podařilo přečíslení, ale vše končilo na poslední finální přihrávce. Za poločas jsme vyprodukovali jednu střelu, Věchnov nic.
Druhý poločas, tedy hlavně začátek, byl příjemným šokem. Zbyněk Sláma se po pár minutách opřel za vápnem do skákajícího míče a vymetl neskutečnou šibenici. O pár chvil později se nepohodla obrana Věchnova a Miroslav Petr trestal. Domácí byli tak rozhozeni, že nám málem věnovali další gól, ale zůstalo u šance. Asi po čtvrthodině se začal Věchnov otřepávat, naopak nám ubývaly síly. Stále více šáncí, či jejich náznaku, se valilo na naši bránu, ale ani jedna se neujala. Těsně před koncem z jediného našeho rohu zatloukl hřebíček do věchnovské rakve třetím gólem Zbyněk Sláma.
Trochu překvapivě jsme vyhráli 3:0. Předvedli jsme lekci z produktivity - 3 střely, 3 góly. Stálo při nás i štěstí, hodně jsme bojovali, ale hlavně domácí nám k těmto 3 bodům pomohli špatným výkonem. Tak aby to vydrželo.